HAFTANIN MEKANI

NİŞANTAŞI PLUS KITCHEN

Merhabalar… Bu hafta size tanıtacağım mekan sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli yemekleriyle öne çıkan Plus Kitchen. Nişantaşı’ndaki bu güzel mekanın bir çok yerde şubesi de var.

Sağlıklı yemek konsepti ile öne çıkan mekanın sistemi biraz farklı.

Önce üst fotoğrafta gördüğünüz et, tavuk ve balık gibi seçeneklerden birini seçiyorsunuz. Daha sonra aynı fotoğrafta gördüğünüz pilav, makarna gibi garnitürlerden birini yanına seçiyorsunuz. Sonra soğuk kısmına geçip oradan da meze ve ya zeytinyağlılardan 2 seçenek seçebiliyorsunuz.

Ama siz de benim gibi makarna gibi yan garnitürlerden istemeyenlerdenseniz, o zaman 3 tane soğuk tercih edebilirsiniz.

Plus Kitchen, Nişantaşı, Ağustos 2018

Benim tabağımda fesleğenli fırınlanmış mezgit, ızgara sebzeler, yine yoğurtlu sebze ve fırınlanmış patlıcanın üzerine pancarlı yoğurt vardı. Arkadaşımın tabağında ise sıcak olarak köfte ve mezelerden farklı olarak fava vardı.

Herhalde yediğim en hafif ve lezzetli balıklardan birisiydi. Ayrıca ızgara sebzelerin de hafif baharatlı zeytinyağıyla tadlandırılmasını çok sevdim. Bu arada patlıcana yoğurtlu pancar harika yakışmış.

İçecek menüsü oldukça çeşitli. Kendi yaptıkları çeşitli limonatalar da vardı. Ayrıca pek çok atıştırmalık da mevcuttu. Chia ve yulaflı çok fazla seçenek vardı. Doğal meyve suları da yine seçenekler arasındaydı.

Orta kısımda alt fotoğrafta görebileceğiniz tatlılar vardı. Kendileri ne kadar masum bir fikrim yok açıkçası. 🙂

Plus Kitchen, Nişantaşı, Ağustos 2018

Dekorasyona bayıldım. Her bir köşe bu tip duvar yazılarıyla doluydu. Çok minimal ve ferah bir dekorasyona sahip. Tamamen natürel.

Bir de ben fotoğrafını çekmemişim ama çok minnoş demlikler falan satılıyordu. Mutlaka göz gezdirin derim.

Self servis olarak hizmet veren mekanda 2 tepside gördükleriniz ve 2 suya 79 TL kadar ödedik. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

 

AdresTeşvikiye, Ahmet Fetgari Sk. No:31, 34365 Şişli/İstanbul

 

 

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir