HAFTANIN MEKANI

THE NORTH SHIELD:BAHÇEŞEHİR

Tekrar merhabalar… Haftanın mekanı köşesinde bu sefer The North Shield’in Bahçeşehir şubesi var. Bildiğiniz gibi bayram tatilimizi İstanbul’da geçirmiştik ve yeni yerler denemek istemiştik. Fırsattan istifade ne zamandır istediğimiz göletin oradaki The North Shield’a gittik.

 

The North Shield Bahçeşehir,Haziran 2018

Yeşillikler içinde, harika bir bahçeye sahip, içi ayrı, dışı ayrı güzel bir mekan. Kendimi İstanbul’da değil bambaşka bir yerdeymişim gibi hissettim. Çalışanlar çok kibar ve çok ilgiliydi. Ortam çok çok nezihti.

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

 

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

Bahçe kısmının kenarında koltuklu yerler var. Biz o tarafı tercih ettik. Saat zaten erken olduğundan pek kalabalık değildi. Menü gelene kadar her şey pek bi güzeldi. 🙂

İlk defa The North Shield’e giden masum bizler fiyatların yüksek olduğunu bilmiyorduk. Küçük biralar 25 TL’den başlıyordu. 100 TL’ye de bira vardı.  Farklı bira denemek isteyenler için fiyatlar 50 TL civarı. Biz de battı balık diyerek bir kaç bira denedik.

İlk olarak denediğimiz bira Alanya’da üretilen Red Tower birasıydı. Garsonumuzun söylediğine göre The North Shield için üretiliyormuş. İçimi yumuşak, güzel bir biraydı ama çok da özelliği yoktu. Yanına da kıvrık patates söyledik. Patates çıtır çıtır, mükemmeldi.

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

İkinci denediğimiz birayı garsonumuz önerdi ve ben resmen bayıldım. Fiyatı bir tık fazlaydı ama değdi. Tadı çok yoğun olduğundan kendisiyle epeyce vakit geçirebiliyorsunuz.  Garsonumuzun söylediğine göre Fuller’s markasının bütün biraları çok güzelmiş. Sorgusuz sualsiz denenebilirmiş. Gerçekten çok beğendim.

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

Menüdeki fiyatların neden diğer yerlere göre pahalı olduğunu sonradan anladım. Sanırım yanında getirmeye doyamadıkları antep fıstıkları, fındıklar ve bademlerin parasını biralara eklemişler. 🙂 Masaya siz söylemeden çerez çeşitleri yağıyor.  İkramın da böylesi diyeceğiniz cinsten hem de. Bence biraz ziyan derecesinde çünkü daha çerezi yarılamadan tabağı alıp yerine dolusunu getiriyorlar.

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

Beraber çekildiğimiz tek fotoğraf da bu. Hiç bir oynama yapmadan paylaşmak istedim. Ne akla hizmet böyle bir fotomuz var bilemedim. 🙂 Renk desen renk yok, Gürhan’ın yanağı dolu kesin patates var, ben neden o kadar şaşırmışım hiç bir fikrim yok 🙂

Kapanışı ise bilindik bir birayla Erdingerle yaptık. Erdinger galiba favori biralarımdan. İçimi çok yumuşak.

The North Shield Bahçeşehir, Haziran 2018

Müzikler genelde 90’lar-00’ler soft rock tarzıydı ki mekan bu anlamda da beni kazandı. Menüsü çok çeşitli.  Sadece bira değil pek çok içecek alternatifi mevcut. Yemek çeşitleri de çok fazla. Yemek yiyen insanlardan gördüğüme göre porsiyonlar da epeyce büyüktü. Menüde en çok öne çıkan hamburgerleriymiş ama çok tok olduğumuz için deneyemedik.

Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir