HAFTANIN MEKANI

READ&REST BOOKSTORE-CAFE

Herkese merhabalar. Bu haftanın mekanı Göktürk’ten! Bir kaç kez gittiğim ama gezmeye pek fırsat bulamadığım Göktürk’te, en sonunda bu hafta bir kahvelik vakit geçirebildim. O da çok minnoş bir kafede. 🙂

Bu kafeyi benim için kat be kat keyifli hale getiren bir kaç husus var ki hemencecik sıralamak isterim;

  • Aynı zamanda kitabevi olarak hizmet vermesi. 😍 Aklınıza hemen klasik kitabevleri gelmesin. Burası sanki evinizde, kütüphanenizin önünde kahve keyfi yapıyormuşsunuz gibi sıcak bir ortam vadediyor.
  • Pati dostu olması. ❤ (Pati sahipleri eminim şu an bu madde için parti yapıyordur. 🙂 )
  • Filtre kahveleri taze taze demlemeleri!
  • Kapı önüne attıkları cici masaları. 🙂 Özellikle pandemi zamanında benim gibi kapalı mekanlara girmek istemeyenlerdenseniz, bu tarz kafeler kurtarıcı oluyor.
Read&Rest Bookstore, Ekim 2020

Kahve fiyatları 15 TL bandında. Biz filtre kahve tercih etmiştik ve 14 TL ödedik.

Sakin bir yerde uzun uzun dost sohbetleri yapacaksanız eğer, burası biçilmiş kaftan. Tek eleştirim var ki, o da garson arkadaşın azıcık daha kahve bilgisine sahip olması gerektiği. Kahveyi makinede mi french presste mi demliyorsunuz sorumuz yanıtsız kaldı mesela. 🙈 (Belki yeni başlamıştır. Eğer öyleyse sözlerimi geri aldım. 🙂 )

Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın.

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir