HAFTANIN MEKANI

TEŞVİKİYE CAFE

Herkese merhabalar. Bu haftanın mekanı, koronadan evde kaldığımız günlerde çok çok özlediğim Nişantaşı’ndan gelsin!

Nişantaşı denilince aklıma nedense hep The House Cafe’ler geliyor. Tatlı ve kahve için “corner” diye geçen caminin köşesindeki, güzel bir öğle yemeği ya da kahvaltı içinse, sokak arasındaki büyük bahçeli olanı tek geçiyorum. Bu sefer, köşedekinin yanında kalan ufak kafede kahvelerimizi yudumlayalım dedik.

Koronada eve kapandıktan baya bir süre sonra kendimizi ilk attığımız kalabalık muhit Nişantaşı olmuştu. Hala çekinir haldeyiz elbette ama önlemlerimizi alıp, biraz daha rahat davranabiliyoruz. Temmuz ayında buraya gitmek, kek yiyerek kahve içmek falan, baya bir zorlayıcıydı. 🙂 Neyse konuma dönüyorum.

İlk defa gittiğim Teşvikiye Cafe’de , havuçlu keke bayıldım. Ben zaten hastasıyım. Yeni doğum yaptığımda da, havuç süt kanallarını açar diye bir yerde okumuştum, haftada bir yapıp koca keki yiyordum. 🙂 Kahve standarttı. Hizmet ve covid önlemleri ise şahane!

Teşvikiye Cafe, Temmuz 2020

Çatal bıçaklar laf olsun diye ağzı açık kağıtlarla değil, baya kapalı şekilde poşetlenmişti. Çalışanların hepsi maskeliydi. Her yerde dezenfektan. Masalar arası mesafede iyiydi. (Şimdi şehir kalabalıklaşınca da umarım aynı mesafe korunmuştur. ) Kısacası gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Eğer havuçlu kek yerseniz beni hatırlayın. 🤗

Mekanın konumu şahane! Nişantaşı’nın en işlek caddesi. Gelene geçene bakıp, tam da kadın kadına gidip saatlerce dedikodu yapmalık yer. 😋 (Kahveler gelsin, çaylar gitsin. Ohhh!) Fiyatları not almayı unutmuşum ama klasik Nişantaşı kafelerinden bir tık ucuzdu.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın!

Adres: Teşvikiye Cd. No:9, Harbiye, 34367 Şişli/İstanbul

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir