HAFTANIN MEKANI

MONDES RESTAURANT

Herkese merhabalar… Bu haftanın mekanı taa pandemiden önce gittiğimiz (tam hatırlamıyorum ama kasım ayı olması lazım) duvar resimlerine özellikle hayran kaldığım Mondes Restaurant.

Akbatı AVM’ye gidenler, restoranlar sokağını da çok iyi bilirler. Çevresinde pek çok restoran ve kafe vardır. Hatta Koza Mahallesi diye geçen bölgeye doğru uzanırsanız meyhanelerden barlara pek çok farklı alternatif sizi karşılar. Biz de bu çevredeki pek çok yeri denemiştik. (Tabi o zamanlar blogta haftanın mekanı yoktu ve ben fotoğraf bile çekmemişim.) Mondes Restaurant’ta, yeni açılan şık mı şık yerlerden biri.

Biz kahvaltı için tercih etmiştik. Deniz daha 2-3 aylıktı ve kahvaltı en rahat ettiğimiz zaman dilimiydi çünkü deliksiz uyuyordu. 🙂 Biz de neredeyse haftada bir kahvaltıya çıkıyorduk. Malum ilk aylarda evden çok uzaklaşma cesaretini gösteremez olabiliyor insan. (2 aylıkken Sapanca’ya, 3 aylıkken Bulgaristan’a gidişimizi saymayalım lütfen : ) )

Kahvaltıdan bahsedecek olursam, tam bir yok yok stili serpme kahvaltıydı. Her şey ama her şey vardı. Biz ona rağmen yetinmeyip ekstra bir de gözleme söylemişiz. 🙂 Sonuç; çatlayana kadar yeme keyfi.

Ben kahvaltıda çıtır ve kızarmış şeyleri epey seviyorum. Burası da o yönden kalbimi kazanan yerlerden. 🎈 Yumurtalı ekmekten tutun da, pişiye kadar tüm sevdiklerim mevcuttu. 🙂 Ay o gözleme de baya fazlaydı ama çok iyiydi ve asla pişman değilim. 🙂

İçerisi gerçekten lüks ve tarz bir yer. Devasa duvar resimleri çok hoş. Restorana girişte sizi dev bir fil resmi karşılıyor. Bir de harika dünya haritası var. Tam benlik. Evi bir daha boyatırken öyle bir şey mi yaptırsam acaba? 🎨😋

Ben mekanı oldukça beğendim. Mükellef bir kahvaltı sunsalar da, ambiyans olarak daha çok şık akşam yemeklerine, hatta yemek sonrası bir kaç kadeh bir şeyler içmeye daha uygun gibi geldi. (Akşam 7 de uyku ritüelleri yapmasaydık belki deneyebilirdik. =P)

Fiyatı not etmemişim ama kahvaltı çeşitlerine göre iyi fiyat demiştik.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Adres: Koza, Akbatı AVM, Esenyurt

Telefon: 0212 261 88 88

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir