HAFTANIN MEKANI

SİPARİ RESTAURANT

Herkese merhabalar… Bu haftanın mekanı, taaa geçen seneden, hamilelik zamanlarımdan. 🙂

Geçen akşam telefonumdan fotoğraflarımı temizliyordum ki, (çocuk uyuturken yeni hobilerim var mesela fotoğraf silmek, blog yazmak, vlog izlemek vs. 🙂 ) Tam fotoğrafları düzenlerken bir de baktım ki yazmayı atladığım yerler var. Hem de taa hamilelik dönemimden kalma.

Sipari Restoran’ın yeri bende biraz ayrı. Doğumu İzmir’de ailelerimizin yanında yapmak istediğimden yaklaşık 2 ay kala evimden göçüp memleketime gittim. Eşimle baş başa çıktığımız son akşam yemeği de Sipari Restaurant’taydı. Doğum gününü kutlamıştık ve pek de keyif aldık.

İzmirli olan takipçilerime selam olsun! En sevdiğim noktalardan biri olan marina bölgesindeki harika balık restoranı Sipari. Tamamen Ege’yi yansıtan detayları, manzarası, hizmeti, huzur dolu atmosferi bir harikaydı.

Şimdi gelelim benim en sevdiğim kısıma, yani yemeklere! 🙂 Şimdi diyeceksiniz ki, “Karnın burnunda hamilesin kesin dünyayı yemişsindir. 🙂 ” Maalesef yiyemedim çünkü gebelik şekeri çıktığı için son aylarımda çok sıkı bir diyet yapmak zorunda kalmıştım. (Diyetler ergenliğimden beri peşimi bırakmadı. Bari hamileyken rahat verselerdi 🙂 ) O yüzden gebelik şekerli bir hamile ne yiyebilirse onlardan yedik. Kabuklular yok, kızartmalar yok, ekmek yok tatlı yok ahhh ahh! Dönelim konumuza.

Meze dolabı, hafta içi olmasına rağmen epey kalabalıktı. Ben zaten balık restoranlarında mezeleri daha çok seviyorum. Özellikle de farklı farklı olan ara sıcakları. Biz de klasik mezelerden 3 tane alıp, özellikle tavsiye ettikleri bademli dil menüeri (İlk fotoğraftaki deniz kabuğu şeklindeki tabakta var olan şaheser olur kendileri. ) ara sıcak olarak aldık. Üzerine de harika bir levrek yedik. Meyve ve ufak bir tek kişilik pastayla geceyi noktaladık. 🙂

Gerçekten her şey çok lezzetliydi ama o bademli dil balığı yok mu! Hala tadı damağımda vallahi de. Bir daha kim bilir ne zamana gideriz de yeriz. Siz giderseniz eğer beni de etiketleyin de yemiş kadar olayım bari. 🙂

Bu arada mekanın müşteri ilişkileri kısmı da acayip iyi çalışıyor. Ben eşimin doğum günü olduğunu telefonda söylemiştim. Masamızı özel olarak süslemişlerdi hem de ekstra ücret de almadan! Biliyorsunuz ki İstanbul’daki pek çok mekan bu tip olayları katlayarak fiyatlara eklemeye bayılırlar. Ekstra olarak getirttikleri pastadan bile ne kadarsa o kadar fiyat almışlardı. Ben her şeyiyle çok memnun kalmıştım. Romantik akşam yemekleri ve özel günler için çok ideal bir yer.

Fiyat kısmını maalesef not etmemişim. Bu seferlik o kısım havada kalsın. 🙂 Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Adres: İnciraltı, Levent Marina Tesisleri, Haydar Aliyev Blv. No:4, 35330 Balçova/İzmir

Telefon: 0232 259 59 58

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir