HAFTANIN MEKANI

TARİHİ SULTANAHMET KÖFTECİSİ SELİM USTA

İstanbul’da yaşamasanız da bildiğiniz bazı lezzet köşeleri vardır. Bunlardan bazıları, Sarıyer Börekçisi, Sultanahmet Köftecisi, Vefa Bozacısı gibi. Bu listeyi epeyce uzatabiliriz. Ben de bir kaçına gitme fırsatı bulsam da, Sultanahmet Köftecisi’ne gidişim bir kaç yılı buldu. (Oysa ki, 2 sene boyunca Cağaloğlu’nda takı eğitimi almıştım.)

Öncelikle, Sultanahmet’te pek çok köfteci var. Biz esas yerinde, Selim Usta’da yedik. Gidenlerin maksadı, meşhur köfteyi yemek olunca, haliyle menü biraz sınırlı oluyor. Gerçi ne yalan söyleyeyim, başka bir şeye bakmadık bile. 🙂

Köfte ve mükemmel yoğurtlarından söyledik. Köfteyi çok güzel bir tutşu biberle servis ediyorlar. Bir de yanındaki ekmeğin tazeliğini ve güzelliğini anlatamam. Herhalde 3-5 topan yemişimdir. 🙂 Bir de piyaz yedik ki sormayın. 🙂 Lezzeti diğer yediğim Sultanahmet köftelerinden açık ara önde kesinlikle.

Biz geçen sene baharda gitmiştik. Köfteler 24 TL, içecekler 4 TL, yoğurt 6 TL civarındaydı.

Eğer tatlı yemek isterseniz de, irmik helvası, kemalpaşa tatlısı gibi seçenekler mevcut. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Adres: Alemdar, Divan Yolu Cd. No:12, 34110 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 513 64 68

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir