ETKİNLİKLER

AYHAN SİCİMOĞLU:Latin Esintileri

Herkese merhabalar… Beylikdüzü tarafına epey hareket katan West İstanbul Marina, ağustos ayı itibariyle neredeyse tamamen açıldı. Bir ay öncesinde gittiğimizde bir kaç mekanın açık olduğu marina bölgesi, bu sefer gittiğimizdeyse, sanki Ege sahil kasabalarının küçük bir haliydi .

Alkollü veya alkolsüz mekanların yer aldığı bölgede, denize sıfır mekanlar arasında, Big Chefs, The North Shield gibi isimli mekanlarla birlikte, pek çok sokak arası meyhane de mevcut.

Ayrıca gece pazarlarının da kurulduğu yerde, tam bir tatil yöresi atmosferi oluşturulmuş.

West İstanbul Marina, Ağustos 2019

Çarşı gibi olan bu kısmın en sonunda, Mask Beach var. Yaz boyunca açıkhava konserlerine ev sahipliği yapan mekanın önünde, bir de kumsal var. Biz ağustos ayının başında, programlarını çok sevdiğim Ayhan Sicimoğlu’nun, Latin esintileri taşıyan konserine gittik.

Sahneye çıkan ekip oldukça kalabalıktı. Dansçılar, 3 tane solist, orkestra ile birlikte neredeyse 10 kişi kadarlardı. Sonuç olarak inanılmaz kaliteli bir konser izledik. Cidden çook ama çook eğlendik. Herkesin keyifle dans ettiği, şarkılar söylediği bir ortam vardı. Mekanda oturacak yerler olması da bütün gece ayakta kalamayanlar için ideal olmuş.

Biletler ayakta olarak satılıyordu. 2 tip bilet vardı. Biri sahne önü, diğeri normal bilet ve fiyatlar tam 2 katıydı.

Biz arka taraftan bilet almıştık ve oturarak epey keyifli bir konser izledik.

Ayhan Sicimoğlu, Mask Beach, Ağustos 2019

Konser için kapı açılışı akşam 8 iken başlangıç saatı 10’daydı. Biz de 10’a doğru gittik ve 12 civarı kalktığımızda konser hala devam ediyordu.

Mask Beach, yaz için epey yoğun bir konser programı oluşturmuştu. Mutlaka bir kaç tanesine gelmek lazım diye düşünüyorum. Sanki İstanbul’da değil de bambaşka bir tatil yöresinde hissedeceğiniz garanti.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir