HAFTANIN MEKANI

400°C PİZZA

Herkese tekrar merhabalar… Bu haftanın mekanı, Nişantaşı’nın pek çok sosyal platformda yüksek puan alan pizzacısı 400°C Pizza.

Bildiğiniz gibi Harbiye Açık Hava etkinlikleri, yaz aylarıyla birlikte tam gaz başladı. Biz de efsanevi sanatçı Şener Şen’in Zengin Mutfağı oyununu izlemeden önce güzel bir pizza yemek için 400°C Pizza’ya uğradık. Daha çok ye-kalk konseptine uygun olarak tasarlanan mekanın pizza menüsünde 35 çeşit güzel pizza var.

Biz de kendimize uyan 2 çeşit bulup seçtik. Ben margheritadan vazgeçemezken, Gürhan sosisli bir pizza denedi. Öncelikle porsiyonların epey büyük olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 🙂 İnce, lezzetli hamuru, bol ve taze malzemesiyle bizi kazandığını söylemeliyim.

400°C Pizza, Haziran 2019

Mekan minimal şekilde, göz yormayacak tarzda dekore edilmiş. Ayrıca ferah camından dışarıyı izleyebilmek de ayrıca keyifli olmuş.

Gelelim pizza fiyatlarına. Somonludan tutun da, İtalyan kuru jambonuna kadar çeşit çeşit malzemelerle sunulan pizzaların fiyatları 24 TL ile 52 TL arasında değişiyordu.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

400°C Pizza

Adres: Teşvikiye, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. 13/A Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 511 21 09

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir