HAFTANIN MEKANI

EMİN ÇELİK ET LOKANTASI

Herkese tekrar merhabalar… Haftanın mekanını epey bir zamandır ihmal etmişim. 🙂 Daha doğrusu biraz blogu ihmal ettim ama çaktırmayın. 🙂

Bu haftanın mekanı, Çatalca’da! Komşularımızın sayesinde keşfettiğimiz Emin Çelik Et Lokantası, adına yakışır şekilde harika etleriyle, ev usulü kızartmasıyla ve ayrıca oğlak etiyle de meşhur.

Biz bir kaç çeşit et siparişi verdik. Az az doyana kadar getirdiler. Bir de fotoğrafta gördüğünüz gibi salata, patlıcan salatası ve harika bir yoğurt söyledik.

Emin Çelik Et Lokantası, Mayıs 2019

Et siparişimizi toptan söylemek yerine, tek tek, sırayla verdik. İlk olarak köfteyle başlayıp, sonrasında pirzolayla devam edip, en son külbastı siparişi verdik. Etlerin her biri, beklenen ocakbaşı lezzetinin hakkını verdi. Etlerin her biri yağlı, özel etlerdi ve layığıyla sulu sulu pişirilmişti. Favorimse pirzolaydı. (Ağzım tekrardan sulandı. 🙂 )

Emin Çelik Et Lokantası, Mayıs 2019

Yemek sonrası tatlı, ballı cevizli muz, son vuruş oldu.

Alkol servisinin de bulunduğu mekanın, biz akşam biraz geç gittiğimiz için oturamasak da, harika bir bahçesi var. İç mekan ise aslında tam kışlık. (Tam sobalık.) Epey kalabalık olan lokantada, rezervasyon yapılıp yapılmadığına maalesef emin değilim. Lokantanın alt kısmında, özel otopark da mevcut.

Hesap kısmına gelecek olursak, davet edildiğimiz için hakim değilim. 🙂 Ailenizle veya arkadaşlarınızla, uzun rakı sohbetlerine gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir mekan. Lezzetine de bayılacağınızı iddia ediyorum. 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Emin Çelik Et Lokantası, Mayıs 2019

Emin Çelik Et Lokantası

Adres: İhsaniye, Cambaz Sk. , 34540, Çatalca, İstanbul

Telefon: 0212 782 10 10

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir