HAFTANIN MEKANI

BUREK ALSANCAK

Herkese merhabalar! Beni instagramda takip edenleri çok iyi bileceği üzere, Boşnak böreğine ilgim bi ayrı. Hele ki o Boşnak mantısı yok mu, (küçük küçük sarılan mini kıymalı börekler) kilolarca yiyebilirim.

Saraybosna’da da yeme fırsatı bulduğum Boşnak böreğini, ister yoğurtla, ister sade her öğün hunharca yiyebilirim. 🙂

Yine bir gün İzmir’de içim kıyılmış. 🙂 Alsancak’a açılan Burek’te buluverdik kendimizi. Bu sefer peşimden annemle babamı da sürükledim.

Onlar klasik börek yerken, ben mantının dibine vurdum. 🙂

Burek Fevkalade Boşnak Böreği, Alsancak, Nisan 2019

Burek, Boşnak böreğinin gerçekten hakkını veriyor. Yağı, hamuru çok iyiydi. Kıymalı yememize rağmen hiç bir şekilde mide yanması gibi problemler yaşamadık. Ben mantıyı biraz daha ufak seviyorum. Bu da benim tercihim. Onu da bir sonraki İzmir seyahatimde, Aksoy’da sevdiğim bir Boşnak börekçisi var, orada yiyeceğim.

Hesap hakkında bir fikrim yok. (Yaşasın aileyle gezmek! 🙂 )

Genel olarak ye kalk konseptinde, beğendiğim bir yer oldu kendisi. 🙂 Mekanın, Türkiye genelinde şubeleri olan Somunarası Balkan Köftecisi’ne bağlı olduğunu da söyleyeyim. Kendilerinin Alsancak Devlet Hastanesi karşısında, Egepark Mavişehir’de ve de Bayraklı’da şubeleri olduğunu da söyleyeyim ki, canınız börek çekerse anında ulaşabilin. 🙂

Burek Fevkalade Boşnak Böreği, Alsancak, Nisan 2019

Yanaklarımız dolu pozumuz olmasa mıydı? 🙂 32 diş gülmem de mutluluktan! 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Belki bir gün baştan başa gezdiğim vizesiz Balkanlar turumu da yazarım. (Daha bitmeyen o kadar çok yazım var ki…) Hoşça kalın…

Adres:
KÜLTÜR MAH ALİ ÇETİNKAYA BULV. NO: 49/A KONAK ALSANCAK

Telefon:

0232 422 32 92

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir