HAFTANIN MEKANI

TARİHİ SEBAT LOKANTASI

Herkese merhabalar…. Bu haftanın mekanı, Yenibosna’daki Tarihi Sebat Lokantası. Kahvaltı için bir yer ararken karşımıza çıkan Tarihi Sebat Lokantası, bizi Karadeniz lezzetleriyle cezbetti. Basın Ekspres yolu üzerinde yer alan restoranın bir de İstwest çarşısına bakan bir bahçe kısmı da var.

Tarihi Sebat Lokantası, Mart 2019

Tarihi Sebat Lokantası, çok çeşitli kahvaltı menüsü sunuyor. Biz serpme kahvaltı tercih ettik. Serpme kahvaltının içerisinde sigara böreğinden tutun da, sahanda yumurtaya, çeşit çeşit reçellere, anne patatesine kadar her şey vardı. Peki biz ne mi yaptık? Karadeniz lokantasına geldiğimizden dayanamayıp bir de mıhlama söyledik. 🙂

Tarihi Sebat Lokantası, Mart 2019

Kahvaltı her şeyiyle dört dörtlüktü. Özellikle o mıhlama yok mu o mıhlama! Hala tadı damağımda. Bir diğer yer eden lezzet ise ekmekleri. Bu kadar güzel bir ekşi mayalı ekmek yemedim. Sanırım satışı da yapılıyor.

Genel olarak mekanın dekorasyonunu çok sevdim. Modern dekorasyona sahip. Sandalyeler ve yer döşemesi çok hoş olmuş .

Menüsü de oldukça zengin. Biz çıkarken öğle saatleriydi ve sulu yemek servisi de vardı. Ayrıca Karadeniz’e özel pideler ve Çayeli fasulyesi iddialı seçeneklerinden. Karalahana sarması da özellikle merak ettiklerimden. Bir kez daha gittiğimde mutlaka yemeklerini de deneyeceğim.

Tarihi Sebat Lokantası, Mart 2019

İki kişi için oldukça doyurucu, hatta fazla bile gelen kahvaltının fiyatı, 59 TL, mıhlama ise 15 TL’di.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın.

Adres: Yenibosna Istwest AVM

Telefon:
0212 6550800


Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir