ETKİNLİKLER

TOM ODELL KONSERİ

Herkese merhabalar… Şubat ayında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, genç İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell’ı ağırladı. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda, yine aynı yerde konser veren şarkıcıya ilgi yine büyüktü.

Konsere giderken asıl beklentim, etrafımızın tamamen lise çağında izleyicilerle dolu olmasıydı ama yaş ortalamasını yükselten 50 yaş üzeri izleyici de epey fazlaydı.

Bizim gitme amacımızsa, güzel bir piyano konseri dinlemekti. Arada biraz ergenlik kokan hareketler izlesek de, çok iyi çaldığını söylemeliyim. (Oturduğu tabureyi falan fırlatmalar, piyanonun üzerine çıkmalar falan gerekli miydi? )

Neyse. Sonuç olarak güzelce müziğimizi dinledik. Konser o kadar çok uzadı ki yaklaşık 3 saate yakın sürdü. Hatta pazartesi olduğu için insanlar baya baya söylenmeye başlamıştı ki, en popüler şarkısı “Another Love’ı” söylemeden sahneden indi. Tabi ki de bi daha bi daha sesleriyle hemen sahneye geri gelip Another Love’ı çaldı ve sonra 1-2 şarkı daha çalıyordu ki herkes gitmeye başladı. 🙂

Tom Odell, Şubat 2018

Sahne falan fena değildi. Işık oyunları falan biraz eğlence katmış ve orkestrası da epey iyiydi. Bir daha gelse gitmeyeceğim kesin. Tavsiye eder miyim? Yaaaniii… =)

Bu arada Zorlu PSM’nin en beğendiğim etkinlik mekanı olduğunu söylemeliyim. Geçen sene LP konseri de pek güzel geçmişti. Havalandırması , alkol satışı olması falan çok iyi. Daha nice güzel konserlere diyerek bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın…

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir