HAFTANIN MEKANI

GÜVENÇ KONYALI SİRKECİ

Herkese tekrar merhabalar! Bu haftanın mekanı, özellikle sosyal medyadaki gurmelerin epey sık ziyaret ettiği Güvenç Konyalı. Özellikle Hüseyin Güvenç’in instagram üzerinden yaptığı paylaşımlar görülmeye değer. (Yaklaşık 280 bin takipçi boşa olmuyor.) En ilgi çeken videoları ise, fırınlanmış bal kabağı, ananas, ekmek gibi şeylerin içerisindeki, kemiklerinden lime lime dökülen kuzu etleri.

Güvenç Konyalı, Kasım 2018

Sirkeci’de, ara sokakta yer alan dükkanı bulmaya çabalarken bir kaç kez önünden geçip fark etmemişiz. 🙂 Şansımıza Meşhur Çiğ Köfteci Ali Usta’ya bile denk geldik. 🙂

İki katlı dükkanın önünde 4-5 tane masası vardı. İç kısım ise epey kalabalıktı. Biz dışarıda oturmayı tercih ettik.

İç kısmın duvarları tepeden aşağıya ünlülerin mekandaki fotoğraflarıyla dolu. Bence klasik ama eğlenceli. Müşterilerin büyük bir bölümü ise Araplardı.

Menüde, Konya etli ekmekten, fırın kebabına, ızgara çeşitlerinden çorbaya kadar pek çok seçenek mevcut.


Güvenç Konyalı, Kasım 2018

Biz meşhur bamya çorbası ile başlangıç yaptık. Hafif ekşili, özenle seçilmiş fındık büyüklüğündeki bamyaların lezzetine inanamazsınız. Bamya sevmeyenler bile mutlaka risk alıp denemeli. Pişman olmazsınız.

Ana yemek olarak fırın kebabı düşündük ama o kadar çok seçenek vardı ki karar veremedik. En meşhuru incik olduğundan biz de modaya uyduk.


Güvenç Konyalı, Kasım 2018

Biz ikimiz de az bamya çorbası ve ortaya da incik söyledik. Manzara tabii ki muhteşem! Lezzeti daha da muhteşemdi. Eminim pek çoğunuz çok yağlı bulacaksınız hatta hiç güzel durmuyor bile diyebilirsiniz ama kuzunun kendi o kadar lezzetli ki, yedikten sonra ağzımızda ne yağ tadı bıraktı ne de ağırlık hissettik. Yemelere doyamadık.

Fiyatlara gelecek olursak, bamya çorbası 15 TL, fırın kebapları ise tek porsiyon 40, 1,5 porsiyon 70 TL ydi.

Bize yardımcı olan arkadaşın sözünü dinleyip kalabalık bir grupla giderek bal kabağından da et çıkarttıracağız. 🙂 Bu arada o tip sunumlar için bir kaç gün önceden sipariş vermeniz gerekiyormuş. Yaklaşık 6 kişilik falan et çıkıyormuş.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın…

Güvenç Konyalı Sirkeci:

Ankara Caddesi, Hoca Paşa Hamam Sokak No:4 Sirkeci – Fatih – İstanbul

Telefon :+90 (212) 527 52 20


Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir