HAFTANIN MEKANI

ŞENLİK DÖNER

Herkese merhabalar… Şenlik Döner, Florya’da yer alan, döner, lahmacun ve bir kaç çeşit sulu yemekle hizmet veren, cuma ve cumartesi günleriyse menüsüne özel tandırlarını katan salaş bir esnaf lokantası. Peki bu lokantanın kapısında bir çok insanın sıra beklemesinin sebebi ne? Tabii ki de lezzeti!

Şenlik Döner, Kasım 2018

Benim de yolum geçtiğimiz cuma buralara düştü. Fırsatını bulmuşken kaçırmayalım dedik. Öğleden sonra gideceğimiz için, hızlıca tükenen meşhur tandırlarından önceden ayırtmıştık. Kapıdan girdiğimizde lokanta tıklım tıklımdı ve ayakta sıra bekleyen insanlar vardı. Hemen kendimize bir yer bulup yerleştik ve tandırımızı sipariş ettik.

Tandırın metini o kadar çok duymuştum ki, tatmak için oldukça sabırsızdım. Yanında lezzetli patates püresi ve benim sevdiğim, büyüklerimizin yaptığı gibi et suyuyla pişirilmiş harika pilav!

Şenlik Döner, Kasım 2018

Porsiyon olarak fotoğrafta küçük gibi gözükse de, etin büyüklüğü 1,5 el kadardı. Böyle lezzetli, yumuşak, kemiklerinden dökülen bir et yemedim. O kadar tel tel ama bir o kadar da sulu pişmiş ki, müptelası olmamak elde değil.

Şenlik Döner, Kasım 2018

Tıka basa doyduğumuz yetmiyor gibi bir de kabak tatlısı söyledik. Yanında çayla bir harika oluyor doğrusu!

Şenlik Döner, Kasım 2018

Kabak tatlısı, tazecik, yumuşacık pişmesine rağmen susuzdu. Belki de kabağın cinsinden ama bana çok hitap etmedi. Ben daha sert ve biraz daha şekerli olarak seviyorum. Dediğim gibi belki de kabağın cinsindendir ama ben biraz daha tatlı olsun isterdim.

Fiyatlara gelecek olursam, tandır menüdeki en pahalı yemek ama kesinlikle lezzeti buna değiyor ve daha önce de bahsettiğim gibi sadece cuma ve cumartesi yapılıyor. Onda da saat 3’ten sonra pek kalmıyor. Bu yüzden önceden ayırtmanız gerekebilir.

Şenlik Döner, Kasım 2018

Diğer lezzetleri denemediğim için bir yorum yapamıyorum ama denk gelirse tandır yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Emin olun pişman olmayacaksınız. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın.

AdresFlorya Mah., Şenlikköy Mah, Meydan Sok., Şenlikköy Karakol Yani No:5, 34153 Bakırköy/İstanbul
Telefon: 0212 573 79 68

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir