HAFTANIN MEKANI

SARIHAN İŞKEMBE RESTORAN

Herkese merhabalar… Bu haftanın mekanı, Bahçeşehir Sarıhan İşkembe Restoran. Bir sabah çorbası içmek için uğradığımız mekanda, (Grip olunca en güzel giden şey çorba tabii ki) lezzetlerden de öne çıkan şey çalışanların güler yüzüydü.

Menü oldukça dolu. Pek çok çeşit çorbanın yanı sıra, kokoreç gibi sokak lezzetleri ve ana yemek seçenekleri de mevcut. Fiyatlar Bahçeşehir fiyatlarına göre normal.

Sarıhan İşkembe Restoran, Kasım 2018

Sıcacık yumurtalı pidenin üzerine, yine sıcacık puf lavaş da getirdiler. Benim için puf lavaş, tereyağı ve tulum kırığı muhteşem üçlü. Yine de harika bir işkembe çorbasına hiç bir zaman hayır diyemem. 🙂

Garson beyin bize önerdiği kelle paçayı Gürhan denedi. Bense tuzlama denemek istedim.

İzmir’de, işkembe çorbasında etler kare kare doğranırken, tuzlamada ise daha da büyük kareler doğranırdı. Burada yediğim tuzlamada ise, ince ve dikdörtgen doğranmıştı.

Sarıhan İşkembe Restoran, Kasım 2018

Çorbanın et yoğunluğu ise dolu doluydu. Aynı durum kelle paça için de geçerliydi.

Sarıhan İşkembe Restoran, Kasım 2018

Tuzlama kesinlikle güzeldi ama gerçekten kelle paçanın lezzeti apayrıydı. O kadar lezzetliydi ki, limon, sarımsak, sirke katmadan da yenebilecek kadar güzeldi.

Fiyatlara gelecek olursak, 2 çorba, 1 su için 58 TL ödedik. Maalesef hoşlanmadığım şekilde kuver parası kesilmişti. 5 TL’de olsa, yine de bu mantığı anlayamıyorum. Yemek fiyatına bir kaç lira ekleseler de ekstra bir kaleme dökmeseler, daha şık olurdu diye düşünüyorum.

Sarıhan İşkembe Restoran, Kasım 2018

Yine de, tekrar gideceğim, lezzetini beğendiğim bir yer. Ayrıca çalışanların ilgisi ve güler yüzü de  tekrar gitme isteği uyandıran en önemli unsurlardan. 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Hoşça kalın…

AdresBahçeşehir 2. Kısım Mah. Avni Akyol Bulvarı Sofa B Blok Dükkanı, Başakşehir/İstanbul

 

 

 

 

 

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir