HAFTANIN MEKANI

HEYBET DÖNER LOKANTASI

Herkese merhabalar… İzmir dönüşü, epey yorgun olduğumuz bir günde, yolumuz Heybet Döner Lokantası’na düştü. Zomato’da metini epeyce duyduğum, Bahçeşehir’de isim yapmış bir yerdi.

Bahçeşehir Gölet’in yan yolunda sıralanan restoranların sırasında yer alan Heybet Döner, mekanın özenli görüntüsüyle her zaman dikkatimi çekmişti.

Heybet Döner Lokantası, Kasım 2018

%100 gerçek et döner sloganıyla öne çıkan lokantada, biz de iskender döneri denemek istedik. Yoldan geliş açlığı sebebiyle (Yoksa her zaman küçük porsiyonlar tercih ederiz 🙂 ) 1,5 porsiyon yemeye karar verdik.

Heybet Döner Lokantası, Kasım 2018

Yemek öncesi getirilen ikramlarda, salata, çubuk turşu ve biber turşusu, bir de her et ve kebap kültürünün parçası olan soğan vardı. 🙂 Soğanın esas buluşacağı yemeğin normal et döner olduğunu düşünüyorum çünkü burada sunulan et döneri tazecik lavaşla servis ediyorlar. Böylece içine soğanınızı da ekleyip dürüm gibi sarıp yiyorsunuz.

Heybet Döner Lokantası, Kasım 2018

İskenderimiz, üzerindeki kötü domates dışında çok lezzetliydi. (Onu da mevsime bağlıyorum ama keşke hiç koymasalardı.) Yediğimiz şey sanki döner değil, incecik bonfilelerdi. Gerçek et lezzetini çok net hissediyorsunuz. Sadece yediğimiz dönerlere göre, alışık olduğumuzdan biraz daha sertti. Onu da sadece etten yapmalarına bağlıyorum.

Biz zaten iskender döneri bol soslu ve tereyağlı severiz. Standartı da bu şekildedir ama bence yine de sos ve yağ seçeneğini servis sırasında sormalılar. Direkt olarak bol soslu ve bol tereyağlı olarak servis yaptılar.

Lezzetine diyebileceğim hiç bir söz yok. Kesinlikle çok çok güzeldi. Daha iyisini   Uludağ dönüşünde meşhur iskenderci Yavuz İskenderoğlu’nda yemiştim. Ama bu da epey güzeldi.

Mekanın içi ferah ve temizdi. Açık mutfak şeklinde düzenlenmesi benim için restoranların kendine güveninin göstergesi.

Heybet Döner Lokantası, Kasım 2018

Tatlılarından fırın sütlaç ve baklavası meşhurmuş ancak tatlı yiyecek yerimiz kalmadı. Çok aç olmamıza rağmen, et o kadar doyurucuydu ki, çatlayacaktık. Ayrıca Mardin’in meşhur mercimeğiyle yaptıkları mercimek çorbası da çok lezzetliymiş. Ama onu da tatmadık.

Lokantayla ilgili söyleyeceğim tek şey epey fiyatlı olduğu. Çok özel bir yemek satabilirler, gerçekten orta üstü bütçeye hitap edebilirler ama 250 ml. lik suya 2,5 TL vermek bana epey saçma geliyor.

Ayrıca, 1,5 iskenderin fiyatının da 48 TL olduğunu söylemeden geçmeyeyim.

Heybet Döner Lokantası, Kasım 2018
Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…
AdresBahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Avni Akyol Blv., 34488 Başakşehir/İstanbul

 

 

 

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir