HAFTANIN MEKANI

AKIN RESTORAN

Herkese merhabalar… Bu haftanın mekanı Haliç metro durağının karşısında, İstanbul’un karmaşasında gizli saklı kalmış olan Akın Restoran.

Akın Restoran, Eylül 2018

Arkadaşımla kahvaltı için gittiğimiz bu tatlı yerin merdivenlerini çıkınca inanılmaz bir yeşillik sizi karşılıyor. Mekanın çatı kısmını tamamen asmalarla kaplamışlar. Mor üzüm salkımları aşağıya kadar iniyor. Mekanın genel havası sanki eski köy çay bahçelerini andırıyor.

Akın Restoran, Eylül 2018

Kahvaltı seçenekleri ve yumurta seçenekleri oldukça yeterli. Biz en popüler olan “Ağa Kahvaltısı” nı tercih ettik. Bir de menemen istedik.

Restoran, Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı lezzetleri menüsüne eklemiş. Yöresel yemekleri kendi tarzlarına göre yorumlamışlar ve öğle ve akşam servisinde sunuyorlar.

Ağa kahvaltısının içinde, yumurtalı ekmek, patates kızartması, peynir çeşitleri,pastırma, yumurtalı ekmek, söğüş, acuka, zeytin, minicik çileklerden reçel, tereyağı ve bal bulunuyor. Bir de çay.

Kahvaltının sunumunu çok beğendim. Porsiyonu da gayet yeterliydi. Sadece reçelleri biraz daha azaltabilirler. İki kişi için çok fazlaydı. Lezzetlerine gelecek olursak, reçele bayıldım. Tereyağı ve bal da güzeldi. Acukayı da çok sevdim. Menemen bana çok hitap etmedi. Ben menemeni biraz sulu seviyorum. Yumuşacık yumurtalı ekmek ise beni kazandı. 🙂

Cumartesi olmasına ve kalabalık olmasına rağmen servis hızlıydı. Her şeyiyle çok sevdiğim bir yer oldu ama özellikle hayvan seven bir yer olması ekstra puan alma sebebi.

Akın Restoran, Eylül 2018

Kendisi kaç metre yukarıda asma dallarının arasında gezerek üzüm yiyordu. 🙂  Gelelim hesap kısmına. 2 tane ağa kahvaltısı, menemen, çay, su, 2 kahveye 85  TL civarı ödedik.

Bolca kapısını çalacağımız bu güzel yere metro ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Arabayla gelenler ise önündeki ve karşısındaki otoparkı kullanabilirler.

Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın.

AdresEmekyemez Mahallesi, Tersane Cd. 120/A, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Telefon(0212) 256 00 07

 

 

 

 

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir