HAFTANIN MEKANI

NAMPLUS BY NAMLI KARAKÖY

Herkese merhabalar… Bu haftanın mekanı Mall of İstanbul alışveriş merkezinin bahçe kısmında yer alan Namplus.

Adından da anlayacağınız gibi Namplus, Karaköy’deki meşhur Namlı’nın şubesi. Daha önce arkadaşlarımla gittiğim Namplus’a ağustos sonunda tekrar gitme fırsatım oldu. Tabii ki Gürhan’la gidince yeme konusunu biraz abarttık. 🙂

Daha önce yolu Namplus’a düşmeyenler için anlatacak olursam, (Tahminimce Karaköy Namlı’da da sistem aynıdır. Ben gitmedim. ) içerisi açık büfe gibi. Siz içeriye geçip yüzlerce çeşit arasından ne isterseniz onun siparişini veriyorsunuz.

Namplus, Ağustos 2018

Biz ilk olarak peynirlerden seçim yaptık. Cevizli sıkma peynir, fıstıklı sıkma peynir, otlu peynir, eski kaşar seçtik. Bir tane parmak tereyağı da aldık.

Namplus, Ağustos 2018

Sonra sıcak reyonuna geçtik. Gördüğünüz gibi epeyce çeşit var. Tavsiyeleri üstüne yuvarlak renkli şekerleri andıran sarma eti seçtik. Bir de ne kadar yemesek de orada canımız sosis çektiği için sosis tava söyledik. Çeşitleri tek tek anlatamıyorum. Kahvaltıya dair aklınıza ne gelirse buluyorsunuz. Sıcak reyonunun üstünde ise kızartma ve hamur işi seçenekleri vardı. Pişi, çiğ börek, paçanga, sigara böreği,yumurtalı ekmek ve daha nicesi.

Namplus, Ağustos 2018

Biz hamur işlerinden dayanamayıp çiğ börek sipariş ettik. Hatta abartıp 2 tane söyledik. Yan masaya geldiğinde porsiyonun devasa boyutunu görünce hemen birini iptal ettik. Ufak bir söğüş tabağı aldık. Zeytin tabağı aldık.  Bir de reçel seçenekleri var ki sormayın. 🙂

Namplus, Ağustos 2018

Reçeller ev yapımıymış. Karışık meyve reçeli ve ceviz reçeli seçtik. Son siparişlerimizi de verdikten sonra masamıza geçtik. Servis süper. Pazar olmasına rağmen  gayet hızlı hizmet aldık. İçecek olarak masamız için bize yardımcı olan bayanın tavsiye ettiği taze sıkılmış karadutlu içeceği denedik.

Namplus, Ağustos 2018

Her şeyin lezzeti gerçekten kusursuzdu. Tek tek anlatmama hiç gerek yok. Gerçekten hepsi çok lezzetliydi ama o ortadaki yuvarlak şekere benzeyen sarma yok mu, o beni benden aldı. İçinde cheddar peyniri, sucuk ve pastırma gibi keskin lezzetler olan bu et gerçekten bugüne kadar yediğim en iyiler arasında.

Namplus, Ağustos 2018

Çiğ börek de kızartma olmasına rağmen hafifti. Boyutu ise 2 karış kadar. Yani 1 tanesi 2 kişiye çok rahat yetiyor.

Namplus, Ağustos 2018

Karadutlu içecek de harikaydı. Her şey mükemmeldi. Karnımız şişe şişe yedik. Reçellere özellikle de ceviz reçeline artı puan vermem gerek. Harika yapılmıştı.

Namplus, Ağustos 2018

Bu arada yediğimiz her şeyin satışı da mevcut. Ayrıca içeride mükemmel bir zeytinyağlı büfesi vardı. Kahvaltılık için seçebileceğiniz lezzetler olduğu gibi, öğle yemeği için de çok lezzetli alternatifler mevcuttu.

Namplus, Ağustos 2018

Ayrıca yöresel lezzetlerin de satışı vardı. Pek çok çeşit kuruyemiş, bal, lokum ve kahvaltılık seçeneği de mevcuttu.

Namplus, Ağustos 2018

Lezzet yönünden çok başarılı olan mekanın sevmediğim yönü fiyat etiketinin olmaması ve hesabın tamamen sürpriz olarak gelmesi. İçeride karar verirken en azından fiyat görüp ona göre seçsek çok daha iyi olurdu. Mesela Cunda‘da bir restoranda seçtiğiniz mezeleri ekledikçe tutarı görebildiğiniz bir ekran vardı. Böylelikle fiyatı pahalı geleni iptal edebiliyordunuz.  O şekilde bir sistem kurulsa daha başarılı olurdu bence.

Hesap 2 kişi için 185 TL geldi. Zaten düşük bir fiyat beklemiyordum ama bu kadar da fazlasını beklemiyordum açıkçası. Bana en pahalı gelense, önerilen karadutlu içecek oldu. Bardak başı 25 TL. Önceden fiyat bilmeyip, tavsiye edilen şeyler de pahalı ürünler olunca insanın aklına “Acaba bilinçli olarak mı bunları tavsiye ediyorlar?”  sorusu takılıyor.

Bir diğer hoşuma gitmeyen şey ise, garsonların ekmekleri sepete elleriyle doldurması. Maşa veya eldiven kullanılmaması bence hijyenik değildi.

Lezzetlerini denemek için gidilebilir ama seçim yaparken dikkatli yapmanızı öneririm. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın…

Namplus:

AdresZiya Gökalp Mah., Süleyman Demirel Cd. Mall Of İstanbul Avm No:7 D:307, 34490 Başakşehir/İstanbul

 

Şehir değiştirmesiyle birlikte mesleğine ara verip, farklı yerleri keşfetmeye daha fazla vakit ayıran, İstanbul'da bir İzmirli. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir